بخشودگی جرائم در بیمه نامه های شخص ثالث

بخشودگی جرائم در بیمه نامه های شخص ثالث :

بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث

بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث

بیمه نامه های شخص ثالث به عنوان یکی از مهم ترین جنبه های پوشش خسارات ناشی از تصادفات رانندگی به دیگران، همواره در مرکز توجه قرار داشته است. اگرچه بسیاری از کشورها این بیمه نامه را برای همه رانندگان به صورت اجباری قرار داده اند، اما متاسفانه بعضی از افراد از تمدید آن چشم پوشی می کنند.

با توجه به ابلاغیه ای از بیمه مرکزی در سال 1402، تمامی وسایل نقلیه(اعم از سواری، اتوکار، بارکش، موتورسیکلت) که دیرکرد جریمه دارند، از تاریخ 1402/06/02 لغایت 1402/06/18، مشمول طرح بخشودگی 100 درصدی  جرائم بیمه نامه شخص ثالث می شوند. لازم به ذکر است که این طرح برای افرادی است که بیمه نامه خود را به صورت یکساله صادر نمایند.

بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث در واقعیت نشان دهنده ی توجه به امنیت جاده و حفظ سلامتی دیگران است. بنابراین، اگر فراموش کرده اید بیمه نامه شخص ثالث خود را تمدید کنید، این فرصت را از دست ندهید.

به یاد داشته باشید که مسئولیت اجتماعی در جاده بسیار مهم است و تامین بیمه شخص ثالث نه تنها اجباریست بلکه نمایانگر احترام به حقوق  و امنیت دیگران نیز می باشد.

از دیگر مزایای بخشودگی جرائم، افزایش تعداد خودروهای بیمه شده و بهبود ایمنی جاده ها می باشد. با این اقدام، می توان به طور فعال در کاهش تصادفات رانندگی و خسارات ناشی از آنها دخیل شد و به رشد ایمنی جاده ها و ایجاد فرهنگ رانندگی مسئولانه کمک کرد.

 

بخوانید:  آغاز بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث موتورسیکلت
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + ده =