بیمه حوادث مشتریان و بازدیدکنندگان

بیمه حوادث مشتریان و بازدیدکنندگان

بیمه حوادث مشتریان و بازدیدکنندگان

بیمه حوادث مشتریان و بازدیدکنندگان

در این مقاله قصد داریم در مورد بیمه مسئولیت در قبال اشخاص ثالث توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

بیمه مسئولیت در قبال اشخاص ثالث:

کارفرمایان و صاحبان فروشگاه ها، نمایشگاه ها، هتل ها، موسسات بازرگانی و …  در بسیاری از کشورها موظفند مسئولیت حقوقی خود را در قبال مشتریان و بازدیدکنندگان بیمه کنند؛ که در این خصوص بیمه نامه مسئولیت صادر می شود. بدیهی است که برای شرکت بیمه گر باید مسئولیت بیمه گذار جهت پرداخت و بررسی خسارت احراز شود و در مواردی که علت حادثه منحصرا به بازدید کننده و مشتری مربوط باشد این بیمه‌ نامه فاقد پوشش خواهد بود زیرا در این بیمه نامه فقط مسئولیت شخص کارفرما در قبال بازدید کنندگان از آن مرکز تحت پوشش می باشد. از این‌ رو صاحبان موسسات مورد نظر برای جلوگیری از لطمه به شهرت و معروفیت خود، نسبت به اخذ بیمه نامه حوادث (بی نام گروهی) اقدام می نمایند.

با صدور این نوع بیمه نامه در صورتی که علت حادثه، بی احتیاطی بازدید کننده باشد مثلا بروز حوادث مانند زمین خوردن، سقوط از پله های برقی، برخورد با درهای شیشه ای و … نیز بیمه‌گر متعهد به پرداخت غرامت است و لزومی به اثبات و احراز مسئولیت نیست علاوه بر آن بعضی از استثنائات بیمه نامه مسئولیت در خصوص بیمه شدگان نیز در بیمه نامه حوادث دارای پوشش است(بعضی از کارکنان موسسه).

نحوه تعیین نرخ حق بیمه بیمه مسئولیت در قبال اشخاص ثالث براساس نحوه و نوع کار موسسه، وسعت سطح و ساعات کار، متوسط تعداد مشتریان و بازدیدکنندگان و مواردی از این قبیل است. این بیمه نامه برای پوشش های فوت، نقص عضو، از کار افتادگی و هزینه‌ های پزشکی صادر می‌ شود و پوشش غرامت روزانه هفتگی در این بیمه نامه معمول نمی باشد.

بخوانید:  بیمه مسئولیت مدنی حرفه ای پزشکان و پیراپزشکان

خرید آنلاین بیمه نامه مسئولیت کارفرما دانا

بیمه گذاران محترم می توانند جهت مشاوره رایگان، سوالات خود را از طریق فرم تماس با ما ارسال نمایند و یا با شماره 09131064315 تماس حاصل فرمایند.

جهت اطلاع از آخرین اخبار بیمه ای به صفحه اینستاگرام ما  به آدرس www.instagram.com/bimeh_dana10115 مراجعه نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =