بیمه مهندسی

بیمه های مهندسی

درباره بیمه مهندسی در بیمه دانا

بیمه های مهندسی در بیمه دانا  زیر مجموعه بیمه های اموال می باشد که در دو حالت زیر، از انواع بیمه های اشیاء (غرامتی) است که هدف آن ارائه تامین مالی جامع و کافی برای موارد بیمه شده می باشد. در بیمه های مهندسی خسارت های فیزیکی ناگهانی و غیرقابل پیش بینی ناشی از حادثه جبران می شود. در برخی از انواع بیمه های مهندسی (تمام خطر) دامنه پوشش به جبران خسارات طبیعی و غیرطبیعی نیز گسترش می یابد. از انواع بسیار متداول بيمه های مهندسی می توان به بیمه تمام خطر پیمانکاران (C.A.R)، بیمه تمام خطر نصب (E.A.R)، بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران (C.P.M)، بیمه شکست ماشین آلات (M.B)، بیمه تجهیزات الکترونیکی (E.E) و بیمه سازه های تکمیل شده ساختمانی(C.E.C.R)  اشاره نمود .

1- بیمه تمام خطر پیمانکاران ( Contractors’ All Risks)

یکی از بیمه های مهندسی در بیمه دانا، بیمه تمام خطر پیمانکاران می باشد که به موجب این بیمه نامه خسارت های فیزیکی غیر قابل پیش بینی و ناشی از حادثه مطابق با شرایط عمومی در طرح های عمرانی و ساختمانی مانند پروژه هاي احداث واحدهاي مسکوني،تجاري،راه آهن، فرودگاه، جاده، پل، سد، ساختمان کارخانه ها و نیروگاه ها، شبکه های فاضلاب و غیره تحت پوشش قرار می گیرند.
مدت بیمه از زمان تخلیه مصالح در محل اجرای پروژه شروع و تا اتمام آن و تحویل کار به کارفرما ادامه دارد. علاوه بر آن يک دوره نگهداری نيز مطابق پيمان مي تواند پس از اتمام عملیات اجرایی پروژه تحت پوشش قرار گيرد.

بیمه تمام خطر پیمانکاران

بیمه تمام خطر پیمانکاران یکی از انواع بیمه های مهندسی می باشد

تحت این بیمه نامه ساختمان های موقت، تجهیزات و ماشین آلات ساختمانی، اموال مجاور و مسئولیت مدنی در قبال اشخاص ثالث نیز می تواند تحت پوشش بیمه ای قرار گیرد.

  2- بیمه تمام خطر نصب ( Erection All Risks insurance)

یکی از انواع بیمه های مهندسی در بیمه دانا، بیمه تمام خطر نصب می باشد که به موجب این بیمه نامه خسارت های فیزیکی غیر قابل پیش بینی و ناشی از حادثه مطابق با شرایط عمومی در عملیات نصب ماشین آلات و تجهیزات واحدهای صنعتی ، تولیدی و خدماتی از قبیل توربین ها، ژنراتورها، دیگ های بخار، کمپرسورها، موتورهای درون سوز، ترانسفورماتورها،  مبدل ها، ماشین ابزار، همچنین دستگاه های چاپ و ماشین آلات کاغذسازی و نساجی، خطوط هوایی انتقال نیرو، خطوط لوله، مخازن و پل های فلزی تحت پوشش قرار می گیرد.

بیمه تمام خطر نصب

بیمه تمام خطر نصب، یکی از انواع بیمه نامه های مهندسی می باشد.

پوشش بیمه ای از  زمان  تخلیه  تجهیزات  و  ماشین آلات در محل اجرای طرح آغاز و در کلیه مراحل نصب، آزمایش و راه اندازی و نگهداری ادامه دارد. پوشش مسئولیت مدنی درقبال اشخاص ثالث نیز در بخش دو این بیمه نامه پیش بینی شده است.

3- بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران (  Contractors’ Plant & Machinery insurance)

یکی از انواع بیمه های مهندسی در بیمه دانا، بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران می باشد که در این نوع بیمه نامه ماشین آلات و تجهیزاتی که معمولاً برای کار در پروژه ها از آنها استفاده می شود، در مقابل کلیه خسارت های احتمالی و غیر قابل پیش بینی با منشاء بیرونی مطابق با شرایط عمومی تحت پوشش قرار می دهد.
برای مثال می توان از ماشین آلات ساختمانی- راهسازی مانند لودر، بولدوزر، گریدر، بیل مکانیکی، غلطک، تاورکرین و جرثقیل نام برد.

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران ، یکی از انواع بیمه های مهندسی می باشد

این نوع بیمه از انواع بیمه های تمام خطر می باشد ، همچنین اموال مجاور و مسئولیت مدنی در قبال اشخاص ثالث در این بیمه نامه قابل پوشش می باشد.

 4- بیمه شکست ماشین آلات (Machinery Breakdown insurance)

در قالب این بیمه نامه کارخانه ها و موسسات می توانند ماشین آلات، تاسیسات و تجهیزات مکانیکی و دستگاه های خود را در مقابل هرگونه زیان و خسارت فیزیکی ناگهانی و غیرقابل پیش بینی وارده به مورد بیمه و همچنین خسارات ناشی از مواد یا قطعات معیوب، انجام غیرصحیح کار، عدم مهارت، بی دقتی، کمبود آب در دیگ های بخار، انفجار فیزیکی ، از هم جدا شدن اجزاء در اثر نیروی گریز از مرکز، اتصال کوتاه، طوفان و… بیمه نمایند.

بیمه شکست ماشین آلات

بیمه شکست ماشین آلات یکی از انواع بیمه های مهندسی می باشد

اموال مجاور و مسئولیت در قبال اشخاص ثالث نیز در این بیمه نامه، قابل پوشش می باشد.

5- بیمه تجهیزات الکترونیکی (Electronic Equipment insurance)

بیمه تجهیزات الکترونیکی یک نوع پوشش ویژه برای دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی ازجمله لوازم پزشکی و آزمایشگاهی، کامپیوتر و سيستم هاي داده پردازي، تجهيزات ارتباط از راه دور انواع ماشين هاي اداری و… می باشد.
این بیمه نامه خسارات وارده به انواع تجهیزات الکتریکی به هر علت بجز عللی که صراحتا در شرایط عمومی بیمه نامه استثناء شده است را جبران می نماید.

بیمه تجهیزات الکترونیکی

بیمه تجهیزات الکترونیکی یکی از انواع بیمه های مهندسی می باشد

خطرات ناشی از تصادم، سقوط، جابجایی، آتش سوزی، زلزله، طوفان، سیل و… تحت پوشش این بیمه نامه قرار دارد.

6-  بیمه ریسک های تکمیل شده ساختمانی (Civil Engineering Completed Risks insurance)

صاحبان و متصدیان سازه های مهندسی اغلب خواهان پوشش جامع برای جبران خسارت های وارده پس از  تکمیل سازه و شروع بهره برداری از آن هستند. لذا ارائه بیمه نامه هایی مانند بیمه سازه های تکمیل شده می تواند نیاز این گروه از بیمه گذاران را برطرف سازد.

خطراتی مانند سیل، زلزله، طوفان، آتش سوزی، یخبندان و… به موجب این بیمه تحت پوشش قرار می گیرند. سازه های زیر را می توان تحت پوشش این بیمه نامه  قرار داد: راه ها، اسکله ها، تعمیرگاه کشتی، باندهای فرودگاه، دکل های انتقال نیرو، پل ها، تونل ها، کانال ها، شبکه آبیاری و زهکشی، سدها، مخازن آب، سیستم فاضلاب و…

CECR

بیمه ریسک های تکمیل شده ساختمانی

اموال مجاور و مسئولیت در قبال اشخاص ثالث نیز در این بیمه نامه قابل پوشش می باشد.

بیمه گذاران محترم می توانند جهت صدور انواع رشته های بیمه ای با شماره تلفن 09131064315 تماس حاصل فرمایند.

جهت اطلاع از آخرین اخبار بیمه ای به صفحه اینستاگرام ما  به آدرس www.instagram.com/bimeh_dana10115 مراجعه نمایید.

کاربران محترم می توانند جهت مشاوره رایگان، سوالات خود را از طریق فرم تماس با ما ارسال نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 11 =