نحوه محاسبه بیمه بدنه

در این قسمت می خواهیم شما را با نحوه محاسبه بیمه بدنه آشنا سازیم. جهت مشاهده مطالب بیمه شخص ثالث کلیک کنید.

نحوه محاسبه بیمه بدنه

نحوه محاسبه بیمه بدنه دانا:

بیمه بدنه خودرو، براساس ارزش خودرو ارائه می‌ شود. به این صورت که هر چه ارزش خودروی بیمه گذار بیشتر باشد، قیمت بیمه بدنه آن نیز بیشتر خواهد شد. نرخ نهایی و قابل پرداخت بیمه بدنه براساس ارزش خودرو، پوشش‌های اضافی و تخفیفاتی که توسط شرکت‌ های بیمه بر آن قابل اعمال است، محاسبه می‌ شود.

 طبق ماده 10 قانون بیمه مرکزی در صورتی که مالی به کمتر از قیمت واقعی خود بیمه شده باشد، بیمه گر در زمان بروز خسارت متناسب با مبلغ بیمه‌ نامه مسئول پرداخت خسارت خواهد بود. لذا بیمه گذار موظف است در صورت افزایش ارزش خودرو نسبت به اطلاع رسانی به نمایندگی جهت صدور الحاقیه اقدام نماید.

برای مثال اگر شخصی خودرو خود را به ارزش 80 میلیون تومان بیمه بدنه کرده  باشد و ارزش فعلی آن به 140 میلیون تومان رسیده باشد، در صورت بروز حادثه و در زمان پرداخت خسارت شرکت بیمه به تناسب ارزش قبلی خودرو خسارت را پرداخت خواهد کرد، به همین دلیل بیمه مرکزی اعلام کرده ‌است تا آن دسته از بیمه‌ گذارانی که ارزش خودروی آن‌ ها افزایش پیدا کرده‌ است، نسبت به صدور الحاقیه اقدام کنند و سرمایه بیمه خود را به حد واقعی برسانند.

نحوه محاسبه تخفیفات بیمه بدنه دانا:

بیمه گذارانی که تمایل به  تمدید بیمه بدنه خود دارند اگر سابقه عدم خسارت بیمه بدنه داشته باشند می‌ توانند از آن، هنگام خرید بیمه بدنه استفاده نمایند و با توجه به تعداد سال های تخفیف درج شده بر روی بیمه نامه، بیمه گذار می تواند از تخفیف‌ هایی بهره‌مند شود.

  • تخفیف خودروهای صفر کیلومتر، 30 درصد
  • تخفیف نقدی، 10 درصد
  • تخفیف عدم‌خسارت بیمه بدنه
  • تخفیف ارزش وسیله نقلیه
بخوانید:  خسارت کلی و نحوه پرداخت در بیمه بدنه

جهت استعلام و صدور آنلاین بیمه نامه بدنه دانا کلیک نمایید.

جهت استعلام و خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث دانا کلیک نمایید.

کاربران محترم می توانند جهت مشاوره رایگان، سوالات خود را از طریق فرم تماس با ما ارسال نمایند.

جهت اطلاع از آخرین اخبار بیمه ای به صفحه اینستاگرام ما  به آدرس www.instagram.com/bimeh_dana10115 مراجعه نمایید.