بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث 1400

بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث 1400

بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

همان طور که می دانید برای خرید یا تمدید بیمه‌ نامه شخص ثالث باید عوامل زیادی را در نظر بگیریم از جمله میزان تخفیفات عدم خسارت، نوع وسیله نقلیه، تاریخ انقضای بیمه نامه و موارد دیگر. بیمه شخص ثالث از نظر قانونی، اجباری می باشد و فقط خسارات شخص ثالث را پوشش می‌دهد. این بدان معناست که هرگونه خسارت یا صدمه ناشی از تصادف بیمه شده با شخص یا اموال دیگر را تحت پوشش قرار می‌دهد.
طبق قانون، رانندگی با هر وسیله نقلیه ای بدون داشتن بیمه شخص ثالث، غیرقانونی می باشد. از طرف دیگر، اگر زمان تمدید بیمه شخص ثالث خود را فراموش کنید و یا به دلایلی دیگر تمدید آن را به تعویق بیاندازید؛  می‌بایست جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را نیز پرداخت نمایید.

بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث، آذر ماه 1400:

رئیس کل بیمه‌ی مرکزی از بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم دیرکرد بیمه نامه شخص ثالث کلیه وسایل نقلیه (اعم از سواری، بارکش، اتوکار، موتورسیکلت) از سیزدهم آذر تا دوم دی ماه سال ۱۴۰۰ خبر داد.
طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، تمام شرکت‌ های بیمه ملزم شده‌اند از تاریخ 1400/09/13 الی 1400/10/02 در راستای ترویج فرهنگ بیمه و با در نظر گرفتن شرایط خاص همه گیری ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی اقشار آسیب‌ پذیر ناشی از تحریم‌های ظالمانه، از دریافت جرایم وسایل نقلیه موتوری زمینی فاقد بیمه نامه خودداری کنند.
بنابراین تمام وسائط نقلیه اعم از سواری،تاکسی، بارکش، اتوکار، اتوبوس، موتورسیکلت، همزمان با روز بیمه از تاریخ ۱۳ آذر ماه تا ۲ دی ماه، شامل بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث به صورت 100 درصد خواهند شد و مالکان آن ها می‌توانند در این فرصت 20 روزه، برای تمدید بیمه‌ نامه شخص ثالث خود، بدون احتساب جریمه دیرکرد اقدام نمایند.
شایان ذکر است که این طرح تنها شامل بیمه‌ نامه ‌هایی که یک ساله تمدید می شود، یعنی رانندگانی که قصد خرید بیمه نامه شخص ثالث کوتاه مدت، مثلا سه ماهه یا شش ماهه را داشته باشند، نمی‌توانند از طرح بخشودگی جرائم آن بهره‌مند شوند.

بخوانید:  نرخ دیه سال 1401

آیا دیرکرد بیمه شخص ثالث بر روی تخفیف بیمه‌ نامه تاثیر می‌ گذارد؟

خیر، در صورتی که بیمه نامه در موعد مقرر تمدید نگردد، تخفیفات آن از بین نمی رود در واقع اگر بیمه گذار در مدت اعتبار بیمه نامه، از شرکت بیمه خسارتی دریافت نکند، تخفیف بیمه شخص ثالث برایتان لحاظ می گردد.

یادآور بیمه: یکی از خدمات بیمه دانا – نمایندگی افقری برای پیشگیری از جریمه دیرکرد، می باشد

همانطور که گفتیم، اگر بیمه‌ نامه خود را در موعد مقرر تمدید نکنید، جریمه شامل آن می‌ شود. اما نیازی به نگرانی برای فراموشی این موضوع نیست. شما می‌ توانید از یادآور بیمه در وب سایت ما استفاده نمایید به این صورت که کارشناسان ما تاریخ انقضاء بیمه نامه تان را از طریق پیامک و یا تماس تلفنی یادآوری خواهند کرد. همچنین شما می‌توانید جهت خرید اینترنتی بیمه نامه شخص ثالث در وب سایت ما، از منو بالای صفحه، استعلام و صدور آنلاین بیمه به صفحه بیمه نامه شخص ثالث خودرو مراجعه کرده و اطلاعات خود را تکمیل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

جهت اطلاع از آخرین اخبار بیمه ای به صفحه اینستاگرام ما  به آدرس www.instagram.com/bimeh_dana10115 مراجعه نمایید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − شش =